Kariéra 2016 až doteraz

Rok 2016 začína Peťo už s dúhovým dresom v tíme Tinkoff. Svoje prvé preteky absolvoval v Argentíne na pretekoch Tour de San Luis kde skončil až trikrát v top 5. Na začiatku jarných klasík obsadil na klasike Omloop Het Nieuwsblad 2. miesto za Gregom van Avermaetom a v klasike Kuurne-Bruxelles-Kuurne 7. miesto. Na pretekoch Tirreno-Adriatico vtedy žiadnu etapu nevyhral. Na Milano San Remo skončil dvanásty. Na pretekoch E3 Harelbeke po tridsať kilometrovom úniku s Michalom Kwiatkovskim skončil nakoniec na peknom 2. mieste. Na pretekoch Gent – Wevelgem sa v záverečnom špurte štvorčlenného úniku presadil a podarilo sa mu prvýkrát vyhrať preteky v dúhovom tričku majstra sveta. Dňa 27. 3. 2016 sa Peter Sagan dostal na vedúcu pozíciu priebežného svetového cyklistického rebríčka so ziskom 1645 bodov pred Grega Van Avermaeta so ziskom 1323 bodov.

Víťaz Peter SaganFoto: https://www.facebook.com/pg/PeterSagan/photos/

Obhájený titul majstra sveta

V apríli 2016 sa Peter Sagan sa stal víťazom jubilejného 100. ročníka belgickej klasiky Okolo Flámska. Triumfoval na 255 km dlhej trati z Brúg do Oudenaarde. 16. mája vyhral prvú 170 km dlhú etapu Tour of California, keď v závere zdolal Wipperta a Groenewegena. V 4. etape vyhral špurt pred Gregorm Van Avermaetom, čo bolo jeho celkové 15. etapové víťazstvo na týchto pretekoch. Na Tour de France 2016 sa Peter Sagan opäť ukázal ako kvalita. Po dvoch rokoch si na konto pridal opäť etapové víťazstvá. Vyhral tri náročné etapové preteky a v bodovacej súťaži získal zelený dres. Tentokrát je to už piatykrát.
Na pretekoch Eneco Tour 2016 sa dostal na čelo svetového rebríčka UCI WorldTour, ktorý vedie pred Kolumbijčanom Nairom Quintanom. Na MS v katarskej Dohe 16. októbra 2016 obhájil titul majstra sveta. Koncom roka 2016 získal už štvrtýkrát Zlatý pedál a získal 2. miesto v ankete Športovec roka 2016.
Rok 2017 začal Peťo znova úspešne. Skvelé druhé miesto vyhral v Belgicku na Omloop Het Nieuwsblad a na víťaznom stupienku skončil v Kuurne-Bruxelles-Kuurne. Peter Sagan má v pláne vyhrať tohtoročné Tour de France a získať tak žltý dres.