3.etapa Vuelta a San Juan 2019 Peter Sagan 7.miesto!

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na siedmom mieste v utorkovej tretej etape pretekov Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne, ktorou bola individuálna časovka na 12 km so štartom aj cieľom v Pocite.

Zvíťazil v nej Francúz Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), ktorý dosiahol čas 13:41 min a stal sa novým lídrom pretekov.

Peter Sagan na štarte časovky.

Peter Sagan bol na medzičasoch piaty a šiesty a napokon ho v cieli prekonali už spomenutý neskorší víťaz Alaphilippe o 26 sekúnd a tiež Kolumbijčan Fernando Gaviria, ktorí štartovali za ním. V celkovom poradí 29-ročný slovenský cyklista klesol zo štvrtého na siedme miesto. Za lídrom Alaphilippom zaostáva o 32 sekúnd.

Ďalší dvaja slovenskí cyklisti Erik Baška (Bora-Hansgrohe) a Matúš Štoček (Beltrami Tsa – Hopplá – Petroli Firenze) obsadili v časovke štyridsiate ôsme, resp. sedemdesiate tretie miesto. Celkovo je Štoček sedemdsiaty (+3:54 min) a Baška stopiaty (+6:51).